Krispol - wynajem aut Toruń

Wynajem auta - na co zwrócić uwagę?

Wypożyczenie pojazdu krótkoterminowo różni się diametralnie od wynajmu samochodu długoterminowo - przyjrzyjmy się aspektom wynajmu na okres do miesiąca.

Cena za dzień czy tydzień wynajmu samochodu nie mówi o wszystkim!
Tak jak w reklamach banku oprocentowanie kredytu nie mówi o RRSO, tak cena najmu za dzień nie mówi o całkowitym koszcie wynajmu. Należy spojrzeć do szczegółowego cennika, żeby przekonać się ile kosztuje przygotowanie pojazdu, podstawienie na lotnisko, ubezpieczenie, fotelik dla dziecka, nawigacja itd. Dodatkowym haczykiem jest często limit kilometrów - jeżeli planujemy wynająć auto, ale nie planujemy nim jechać w dalsze trasy, to z reguły wystarczy niski limit dzienny, ale gdy chcemy wyjechać chociaż raz kawałek dalej to może okazać się, że łącznie przekroczymy ten limit. Dlatego należy dokładnie zaplanować wyjazdy i upewnić się, że nie przekroczymy narzuconego limitu dziennego albo od razu wziąć opcję bez limitu kilometrów. W niektórych wypożyczalniach za każdy przekroczony kilometr powyżej limitu płaci się praktycznie jak za taxi!

Wyjazd za granicę?
Wiele wypożyczalni zabrania wyjazdu za granicę wynajmowanymi samochodami! Jeżeli planujemy taki wyjazd to przy wyborze wypożyczalni należy zwrócić na to uwagę. Jeżeli nie poinformujemy wypożyczalni samochodów o wyjeździe za granicę kraju to w razie problemów za granicą jesteśmy zdani tylko na siebie.

Dodatkowy kierowca?
Z reguły dodatkowy kierowca samochodu wynajmowanego jest opcją dodatkowo płatną. Analogicznie do wyjazdu za granicę - jeżeli nie poinformujemy wypożyczalni o tym, może się zdarzyć, że w przypadku kolizji z winy drugiego kierowcy AC nie będzie obowiązywało!

Ubezpiecznie AC, NW, Assitance
Wiele wypożyczalni samochodów, w celu obniżenia kosztów najmu rezygnuje z kompleksowego ubezpieczenia swoich pojazdów. Klient podpisując umowę bierze na siebie odpowiedzialność za wszelkie szkody. Każdy kierowca wie, że na drodze bywa różnie i czasem zdarzy się drobna kolizja. W nowoczesnych autach może ona oznaczać koszt kilku tysięcy złotych. Zawsze lepiej wybrać wypożyczalnię, która zapewni kompleksowe ubezpieczenie wynajomwanego samochodu.

Odbiór auta
Podczas odbioru wynajmowanego auta należy dokładnie je obejrzeć i wszelkie uszkodzenia zanotować w protokole odbioru, tak abyśmy później nie zostali posądzeni o uszkodzenie samochodu. Przy podpisywaniu umowy jest pobierana zawsze kaucja w formie blokady określonej kwoty na karcie płatniczej lub w formie gotówki. Wiele wypożyczalni wymaga płatności imienną kartą płatniczą w celu dodatkowej weryfikacji osoby wynajmującej auto.pasek bottom
czynne od poniedziałku do niedzieli
7:00 - 21:00
pasek bottom
P.U.H "KRISPOL" Krzysztof Ziółkowski
oddział Toruń, ul. Prufferów 7/27
+48 792 909 401
+48 690 022 091

e-mail: kontakt@krispolrentacar.pl

Nr konta: 51 1020 5024 0000 1902 0099 8146
projekt i wykonanie strony KOMP GRAF 2015 | Modernizacja KarlowskiDesign.pl
copyright KRISPOL rent a car Toruń | wszelkie prawa zastrzeżone